top of page

 

Звіт з методичної роботи

Комунального закладу дошкільної освіти №11 «Сонечко» (ясел-садка) Покровської міської ради Дніпропетровської області

за 2020 -2021 навчальний рік

 

І. Кадрове, матеріально-технічне та інформаційне забезпечення роботи методичного кабінету закладу

 

1.1. 1 Методичний кабінет

1.2. Вихователь-методист: Смірнова Людмила Леонідівна,

кваліфікаційна категорія: «спеціаліст першої категорії»

педагогічний стаж – 20 років. (на посаді вихователя-методиста з 01.06.2019р.)

1.3. Володіє інформаційно-комунікаційними технологіями методичного кабінету.

1.4 У методичному кабінеті протягом усього навчального року працювала школа молодого вихователя «Сходинки майстерності».

1.5. Наявність приміщень для функціонування методичного кабінету відповідно до санітарно-гігієнічних норм – методичний кабінет закладу відповідає санітарно-гігієнічним нормам.

1.6. Сайт закладу КЗДО №11 «Сонечко» (ясла - садка), постійно оновлюється та доповнюється інформацією

1.7. Передплата фахових періодичних видань для бібліотеки методичного кабінету: «Нива знань»

 

ІІ. Курсова перепідготовка педагогічних кадрів

У 2020/2021 курсову перепідготовку здійснили

1. Директор – 1

2. Вихователь-методист-1

3. Вихователі – 11: Бугайова Н.М., Гулієва О.П., Донченко А.О., Онипко Н.С., Сєрікова Т.Л., Сидоренко А.В., Рутковська В.О., Руденко О.М., Олексюк Н.В., Кирпа Ю.О., Безрідна І.С.

Атестаційною комісією атестовано : 4 педагоги – 19%

  1. Педагогічне звання «Вихователь - методист» присвоєно вихователю

 Сєріковій Тетяні Леонідівні;

  1. Педагогічне звання «Вихователь - методист» присвоєно вихователю

 Бугайовій Наталії Михайлівні.

3. Встановлено 11 тарифний розряд вихователям: Бугайовій Н.М., Онипко Н.С., Гулієвій О.П.

 

Освітній рівень педагогів:

Мають освіту

Вищу

Неповну вищу

 

Навчаються у вищих учбових закладах

9 осіб – 42.85 %  

12 осіб - 57.14 %

-

 

ІІІ. Розвиток професійної компетентності педагогічних працівників у між курсовий період

3.1. Залучення педагогів до організації науково-методичної роботи в закладі (загальна кількість педагогів закладу)

 

 

Вид діяльності

Планова кільк. педагогів

Фактична

кільк.

педагогів

 

%

1.

Самоосвіта

21

21

100

2.

Участь у роботі творчої групи

11

11

52,3

 

ІV. Проблемні питання методичної роботи закладу, завдання на навчальний рік.

У дошкільному закладі визначена статутом КЗДО українська мова навчання і виховання дітей. Протягом навчального року заняття з різних розділів програми, свята та розваги  проводились державною мовою. У групах проводились урочисті святкування Дня української писемності та мови, Дня рідного краю, Дня рідної мови, днів народження українських письменників (Т. Шевченко, Лесі Українки), дітей знайомили з їхніми творами, казками. Всі вихователі та педагоги вільно володіють українською мовою, складають плани роботи, конспекти занять, сценарії, оформлюють досвід роботи та конкурсні роботи виключно українською мовою. Вихователям надається методична допомога в розширенні сфери функціонування української мови. У кожній групі оформлене національне розвивальне середовище, де вміщено предмети національного добутку (українські куточки).

На основі Базового компонента дошкільної освіти, Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді, урахуванням актуальної суспільно-політичної, соціально-економічної, екологічної ситуації в країні, діяльність колективу була направлена на вирішення даних завдань дошкільного навчального закладу на 2020 – 2021 навчальний рік:

•        Впровадження нових сучасних форм і методів співпраці з родинами вихованців, які сприятимуть формуванню активної батьківської позиції для досягнення позитивних результатів у питаннях розвитку, виховання та навчання дітей дошкільного віку.

•        Посилити форми та зміст роботи з педагогами щодо збереження та зміцнення психічного, фізичного, духовного і соціального здоров’я у дітей дошкільного віку шляхом формування у них основ з безпеки життєдіяльності.

• Використання логічних ігор та вправ в формуванні сенсорно-пізнавальної компетентності дошкільників на заняттях з ЛМР.

 

На виконання завдань річного плану були проведені педагогічні ради:

«Підсумки літньої оздоровчої кампанії. Підготовка до нового навчального року»

"Розвиток духовно-моральних цінностей у дошкільнят"

«Підсумки навчально – виховної роботи за 2020 – 2021 н.р. Підготовка до оздоровчого періоду, нового навчального року»

 

Проведено тематична перевірка «Дитина в сенсорно – пізнавальному просторі» (Листопад 2020). Для вихователів середніх та старших груп проведено семінар – практикум «Хочу все знати», керівник Євенко В.А. згідно Року математики

Протягом навчального року плідно працювали творчі групи над формуванням професійної компетентності вихователів; вдосконаленням фахової майстерності; спрямовуванням педагогів на пошук нестандартних рішень у вихованні дошкільників.

Відповідно до річного плану ЗДО були проведені у всіх вікових групах такі свята:

–День Українського козацтва « Козацькі забави» - музично – спортивна розвага;

– «Осінній дощик» - розвага

– «Щедрий вечір» - тематична розвага;

 - «Стрітення» - музично – фізкультурна розвага;

 - «Розмалюю писанку» - інтегрована розвага

Тиждень безпеки, «День вишиванок»

У закладі проводилися виставки творчих робіт дітей , батьків та педагогів за темами: «Ми – майбутні олімпійці», «День Захисника України», Арт – челленжер «Барви творчості Л.Українки», твори Т.Г. Шевченко

У закладі були проведені тематичні тижні: «Тиждень математики»,

«Олімпійський тиждень»,«Тиждень психології», «Тиждень безпеки дитини».

Вихованці нашого закладу взяли участь у ІІІ Всеукраїнському занятті доброти присвяченого Всесвітньому дню котів 1 березня “Щаслива лапа”.

 

Під час проведення «Тижня безпеки дитини» створено максимально безпечні умови перебування дітей в навколишньому середовищі, формування у дітей усвідомлення цінності свого життя та здоров`я, навчання способів регулювання власної поведінки в довкіллі серед людей та предметів.

В дитячому садочку в квітні 2021 було проведено «Тиждень психології». Метою є виховання у дітей поваги до закону і прав людини; усвідомлення необхідності виконувати закони для підтримання громадського порядку та прав дорослих та дітей; формування у дітей правових почуттів гідності, впевненості в собі.

Протягом півріччя вихователями надавалися консультації згідно річного плану. Окремо консультувались вихователі зі стажем роботи, вихователі – початківці . Згідно річного плану, з ними проводились такі заходи :

– організаційна нарада по ознайомленню з нормативно – правовими документами, методична нарада з педагогами – наставниками, призначення наставників,

– складання взаємних індивідуальних планів роботи,

– діагностування педагогічних працівників з метою визначення їх підготовленості , запитів та інтересів,

Робота над методичними проблемами активізувала форми методичної підготовки кожного вихователя, підняла на достатній рівень його теоретичну підготовку. Аналіз методичної роботи показав, що в ЗДО створено належні умови для розкриття можливостей і здібностей педагогів, для освоєння ними сучасних педагогічних технологій.

Аналіз роботи щодо соціального захисту:

Протягом року у дошкільному закладі поповнювалась база нормативно – правових документів, що забезпечують дотримання законодавства в галузі охорони дитинства та банк даних дітей пільгового контингенту дошкільного закладу.

На нарадах при директорові, та засіданнях педагогічної ради проводились ознайомлення працівників ЗДО з новими нормативними документами з даного питання.

Заклад працює з сім’ями, з дітьми наступних пільгових категорій станом на 31.05.2021 року

Пільгові категорії вихованців

                                           Пільгова категорії вихованців

Пільгова категорія

Кількість сімей

 

В них дітей дошкільного закладу

Сироти

0

Напівсироти

1

Діти з малозабезпечених сімей

18

Діти з багатодітних сімей

27

Діти учасників АТО

6

Діти з особливими потребами

1

Родини, які опинилися в скрутні життєві обставини

7

 

На виконання  рішення  виконавчого комітету Покровської міської  ради від 26.08.2020 №320 «Про затвердження Порядку встановлення батьківської плати за харчування дітей в закладах освіти об'єднаної територіальної громади м. Покров у новій редакції», рішення  виконавчого комітету Покровської міської  ради від 27.01.2021 №04 «Про внесення змін до рішення виконавчого комітету Покровської міської ради Дніпропетровської області від 26.08.2020 №320», рішення виконавчого комітету Покровської міської ради від 24.02.2021 №55 «Про внесення змін до рішення виконавчого комітету Покровської міської ради Дніпропетровської області від 26.08.2020 №320» та з метою подальшого соціального захисту дітей пільгових категорій та забезпечення повноцінного раціонального збалансованого харчування вихованців комунальних закладів дошкільної освіти

Сім’ям пільгових категорій протягом рогу надавались пільги щодо оплати за харчування 50% та 100%.

Всі діти пільгового контингенту перебувають під особливим наглядом психолога та залучені до різних видів психологічного супроводу.

Таким чином, проведена протягом 2020/2021 н.р. робота створювала сприятливі умови для дітей, які виховуються в ЗДО, забезпеченню їх правового та соціального захисту. В тому ж руслі соціальна робота буде проводитися і в наступному 2021/2022 навчальному році.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Звіт про підсумки методичної роботи 2019 - 2020 н.р.

Комунального закладу дошкільної освіти Покровської міської ради Дніпропетровської області

 

         У 2019/2020 навчальному році методична робота в закладі здійснювалася  з метою реалізації основних положень розпорядчих документів та комплексних програм розвитку освіти Міністерства освіти і науки України, підвищення ефективності організації навчально-виховного процесу, вдосконалення педагогічної майстерності вихователя.

         Згідно з річним планом роботи закладу  у 2019/2020 навчальному році  педагогічний колектив завершив працювати над науково – методичним  проектом на V – у підсумковому етапі: «Узагальнення підсумків щодо соціальної компетентності та громадянських почуттів учасників освітньо - виховного процесу у змісті національних цінностей українського народу».

Протягом року методичну роботу було спрямовано на виконання таких завдань:

  • «Формування  повноцінної життєтворчої особистості дитини, яка поєднує в собі духовне мовленнєве багатство, патріотизм, соціально – моральну чистоту, шляхом використання сучасних психолого – педагогічних  та інформаційно комунікаційних технологій».

  • Посилити форми та зміст роботи з педагогами щодо збереження та зміцнення психічного, фізичного, духовного і соціального здоров’я у дітей дошкільного віку шляхом формування у них основ з безпеки життєдіяльності.

  • Продовжувати формувати основи громадянських почуттів у дітей дошкільного віку засобами інтеграції продуктивних видів діяльності.

           Кожен вихователь працював над обраною власною науково-методичною проблемою. Методична робота в дошкільному закладі здійснювалась згідно  річного плану роботи через колективну, групову, індивідуальну форми роботи.

 З метою зростання фахової майстерності вихователів, підвищення професійного рівня молодих спеціалістів, творчого вирішення педагогічних завдань і проблем закладу, с координованості дій вихователів була організована  робота  семінарів - практикумів закладу:

  • Соціалізація – основа успішного розвитку особистості ( керівник Кравець Н.М.) з міським переглядом заняття «Фабрика чудес», вихователь – Євенко В.А.

  • Формування національної природничо – екологічної компетентності  дошкільників засобом авторських казок В.Сухомлинського (керівник Євенко В.А.)

  • Сходинки майстерності для молодих спеціалістів (керівник Смірнова Л.Л.)

Семінари - практикуми систематично ознайомлювали педагогічних працівників з новою інформацією, передовим досвідом, сприяли впровадженню їх у навчально-виховний процес.

           Протягом року проводилися методичні наради з метою ознайомлення з нормативними документами, передовим педагогічним досвідом, новинками методичної літератури, періодичних видань  тощо.

       Протягом навчального року велася робота щодо професійної адаптації молодих педагогів. Головним завданням було надання методичної допомоги вихователям - початківцям у розв’язанні першочергових проблем. Зміст роботи полягав у спільних заняттях з навчально-виховної роботи та індивідуальних консультаціях з педагогами наставниками щодо складання календарних планів, конструювання занять, ведення документації, взаємовідвідуванні занять, формування власного портфоліо.

Атестація педагогічних працівників

Запорукою ефективності навчально-виховного процесу було і залишається підвищення професійного рівня педагогів.

         У 2019/2020 навчальному році у закладі працювало 22 педагогічних працівника: 1 педагог нагороджений Подякою МОНУ, 8 педагогів мають  звання «Вихователь–методист»,  4 педагоги мають «вищу кваліфікаційну категорію», 2 педагоги мають «першу кваліфікаційну категорію», 1 педагог має «другу кваліфікаційну категорію», 4 педагоги  мають кваліфікацію «Спеціаліст».  

         Атестація педагогічних працівників КЗДО №11 у 2019/2020 навчальному році проводилась згідно «Типового положення про атестацію педагогічних працівників України», затвердженого наказом МОН України № 930 від 06.10. 2010 року, та наказу Міністерства освіти і науки молоді та спорту України від 20.12.2011 р. за № 1473 «Про затвердження змін до Типового положення про атестацію педагогічних працівників», плану роботи атестаційної комісії закладу.

Адміністрацією закладу та атестаційною комісією своєчасно було виконано такі заходи: у вересні проведено корегування плану атестації на наступний навчальний рік, створено атестаційну комісію, узгоджено її склад з профспілковим комітетом, видано відповідні накази. Педагогічний колектив був ознайомлений із списком педагогічних працівників, що атестуються. Було перевірено строки проходження курсів підвищення кваліфікації, у жовтні закріплено за вчителями відповідальних від адміністрації для вивчення системи і узагальнення досвіду роботи. Складено графік проведення відкритих уроків та позакласних заходів. Адміністрацією закладу надано допомогу по складанню особистих планів роботи  на період атестації та міжатестаційний період.

 

Підвищення кваліфікації педагогічних працівників

Протягом 2019/20120 навчального року на базі КЗВО «ДАНО» ДОР пройшли навчання 9 педагогічних працівників КЗДО №11.

Адміністрація і педагогічний колектив значну увагу приділяв підвищенню науково – методичного рівня шляхом участі у професійних конкурсах, конференціях, семінарах.

З метою виявлення і підтримки творчого потенціалу педагогів, підвищення їх професійної компетентності, популяризації кращих педагогічних здобутків і професійної майстерності вихователі закладу брали участь у фестивалі педагогічних інновацій освітян Дніпропетровщини «EDU_FEST Dnipro–2020»  за номінаціями «Здоров’я і безпека» - Бугайова Н.М., Кравець Н.М., за номінацією «Екологічна безпека та  сталий розвиток» - Олексюк Н.В.

Протягом року проводилася певна робота щодо поширення досвіду роботи вихователів закладу, оприлюднення результатів професійної діяльності педагогів закладу шляхом друку матеріалів у фахових виданнях. У 2019/2020 році надруковано у періодичних виданнях 2 статті з досвіду вихователів Рибачко Н.Ю., Кирпи Ю.О. (9 % від загальної кількості педагогів).

Згідно плану роботи проведено засідання педагогічних ради, на яких                               розглядались питання згідно роботи над проблемою закладу.

Методичний кабінет поповнився новими матеріалами: тематичними розробками занять педагогів, доповідями на засіданнях педагогічних рад, засіданнях методичних об’єднань. Продовжено практику систематизації виступів вихователів на засіданнях педагогічної ради. 

            Навчальний процес у КЗДО №11 було організовано відповідно річного плану  на 2019/2020 н.р.

bottom of page